Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Kredi kullanma kısmında bankalar gün geçtikçe çetin ceviz tabirine yaklaşır oldu, kredi puanı yeterli olan kişiler dâhil zaman zaman ödeme alışkanlıklarına ve maddi varlıklarına bakılarak kredi verilir hale geldi. Üzerine hiç bir mülkiyet bağlı olmayan gerçekten paraya ihtiyacı olan insanlar tamamen unutularak hareket ediliyor. Bankaların bu fevri tutumu karşısında çaresiz kalan tüketici çareyi banka dışında veya farklı yöntem arayışlarına girerek çare aramaya gider oldu.Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalardan olumsuz yanıt alıp çareyi farklı noktalarda arayanların tek bir seçeneği kalıyor. Banka dışında kredi veren yerler. Zaten çaresizce maddi boyutta kendine çare arayan insanlar bir de yasal olmayan borç yöntemlerine gidiyor. Belirli miktar karşılığında borç veren, süre geçtikçe borç miktarı iki katına çıkan modern çağda yeni adı olan faizci yani tefeciler. İnsanları ilk fırsatta elinde olan son kuruşunu sömürmeye çalışan, kara listeye kredi çıkarılır başlığı ile dolandırma amaçlı açılan siteler, son umut olarak görünüyor.

Banka dışında kredi verebilecek olan senet ile bazı şehirlerde kuyumcu mağazaları var. Tanıdık ve güvenilir referanslar verildiği takdirde çok yüklü kredi imkânı sunulmaktadır. Belirli süre kayıtlı olmak şartıyla çeşitli dernek ve kuruluşlar, büyük proje olan KOSGEB hibe destek projesi ile yapılan iş geliştirme ve iş yeri açma destekli kredileri, sendika üyelerine özel kredi kullanım hakkı bulunan yerlerden 50000 TL ile 100000 TL arası kredi kullanabilme şansı tanımaktadır.

Banka kredi kullanma şansı tanımadığı takdirde belli para karşılığında büyük miktarda kredi vereceğini iddia eden şahıslardan özellikle itibar edilmeyip uzak durulması gerekmektedir. Bunun dışında uzlaşma sağlayıcı sağlam güvenilir borç verme şirketleri de yüksek faiz karşılığında banka ile aradaki sorunu kaldırıp kredi kullanma imkânını sunmaktadır. Açıkçası banka kuruluşları dışında güvenilir para temin edilebilecek sistematik çözüm sağlayan bir yer bulunmamaktadır.