Galeriden Fotoğraf Ve Video Paylaşımı Yapılabilir Mi?

Galeriden Fotoğraf Ve Video Paylaşımı Yapılabilir Mi?

Akıllı cep telefonları ve bilgisayarlarda bireyler arası dosya ve fotoğraf paylaşımı yapılabilmektedir. Cep telefonuyla görüntü dosyası kolayca gönderilebilmektedir. Bunun birkaç yolu mevcuttur.

 Fotoğraf ve Video Paylaşımı Sms Yoluyla Nasıl Yapılır?

Galeriden Fotoğraf Ve Video Paylaşımı Yapılabilir Mi?Fotoğraf paylaşımı birkaç şekilde yapılabilir. Bunlardan bir tanesi bireylerin operatör üzerinden sms yoluyla fotoğraf ya da video göndermesidir. Fotoğraf ve video gönderebilmek için gerekli olan cep telefonu üzerinden mesaj uygulamasını açmak, alıcı bölümüne video ya da resmin gönderileceği kişiyi seçmektir. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra mesajların yazı yoluyla oluşturulduğu kutucuğun yanında ya da altında yer alan ataç sembolüne tıklanmalıdır. Ataç sembolü bulunan yer, cep telefonlarının marka ve modeli dolayısıyla kutucuğun sağ veya sol bölümünde olma açısından farklılık gösterebilmektedir.

Bu sembol, dosya gönderimi için de kullanılan ve birçok formatı destekleyen bir semboldür. Yalnızca fotoğraf gönderilmek istenildiğinde yine aynı bölümde bulunan kare şeklinde fotoğrafı temsil eden sembol kullanılabilmektedir ve bu fotoğraf dosyasına ulaşım açısından daha kolay olabilmektedir. İlgili sembollerden birine tıklandığında cep telefonlarında bu dosyaların bulunduğu muhtemel klasörler açılacaktır. Burada dosya seçmek için ilgili klasörler mevcuttur. Klasör İçerisinden gönderilmesi istenen resim veya video seçilerek gönder butonuyla gönderilebilir.

 İnternet Üzerinden Fotoğraf ve Video Kişilere Gönderilebilir Mi?

Galeriden Fotoğraf Ve Video Paylaşımı Yapılabilir Mi?Fotoğraf paylaşımını internet üzerinden yapabilmek için gerekli olan birkaç unsur vardır. Bunlardan bir tanesi android, ios veya Windows işletim sistemlerinden birine sahip yeni nesil bir cep telefonudur. Bu yazılımlara sahip telefonlarda Google play ve app store gibi program yükleme uygulamalarından mesajlaşma ve sohbet uygulamaları yüklenebilmekte ve bu uygulamalar dolayısıyla kolayca fotoğraf gönderilebilmektedir. Gönderme yolu mesaj uygulamasıyla aynı semboller kullanılarak yapılır.