Dövüş Oyunları Halen Oynanmakta Mıdır?

Dövüş Oyunları Halen Oynanmakta Mıdır ?

Geçmişten günümüze kadar gelen ve keyifle izlenen dövüş sanatları filmleri insanları kendine hayran bırakmıştır. Bunun üzerine gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan dövüş oyunlarında, dövüş sanatlarındaki gerçekçi tekmeler ve yumruklar bulunmasıyla birlikte aynı zamanda insanoğlunun oyunda görünce gerçek hayatta da yapabilmek isteyeceği etkileyici akrobatik hareketler bulunmaktadır.

Dövüş oyunların Dövüş Oyunları Halen Oynanmakta Mıdır?ın en önemli özelliği

Dövüş oyunları keyifli olmasıyla birlikte aynı zamanda zordur. Oynarken düşünceleri el becerisine dönüştürebilme yeteneği, hızlı düşünme yetisi ve sabırlı olabilmek gibi özellikler gerektirir. Dövüş oyunları severler bu oyunların en çok bu özelliklerini sevmektedirler.

Bu kadar etkileyici olmasıyla ve bu kadar özellik içermesiyle beraber dövüş oyunları halen oynanmakta mıdır?

Dövüş oyunlarının oyuncu kitlesi günümüzde daha çok yetişkin yaş kitlesine hitap etmekte ve küçük yaştaki oyuncuların ilgisini fazla çekmemektedir. Bunun sebebi küçük yaştaki oyuncuların dövüş oyunları yerine macera, keşfetme veya özel güçleri bulunan karakterleri seçip yönettikleri, karşılıklı maçlar yapılan MOBA denilen türdeki oyunları sevmeleridir. Yetişkin kitle sayısı, küçük yaş oyuncu sayısına nazaran çok az olduğu içinde dövüş oyunlarının günümüzdeki popülerliği diğer oyunlara kıyasla çok fazla değildir fakat hala oynanmaktadır.

 Dövüş oyunlarından alınan keyfin tercih yönleri nelerdir?

Dövüş Oyunları Halen Oynanmakta Mıdır?

Dövüş filmlerinin hayran kitlesi gibi dövüş oyunlarında da izleyen kişi sayısı fazladır. Oyunlar üzerinden canlı yayın yapılan web sitelerinde dövüş oyunlarının etkinlikleri gerçekleştiği esnada etkinliğin yapıldığı canlı yayın kanalında toplanan izleyici sayısı oldukça fazladır. Bu durum dövüş filmleri izler gibi dövüş oyunlarının da oynanmasından daha çok izlenmesiyle keyif alındığını göstermektedir. Günümüzde bu duruma en çok Street Fighter,Mortal Kombat,Marvel vs Capcom,Super Smash Bros,Tekken adlı oyunlar örnek verilebilir. Bu oyunların canlı yayın etkinlikleri gerçekleştiği esnadaki izleyici sayısının oranı, oyundaki toplam oyuncu sayısına oranına göre oldukça fazladır.