Hangi Spor Türünde Takımlar Başarılıdır?

Hangi Spor Türünde Takımlar Başarılıdır?

Hangi Spor Türünde Takımlar Başarılıdır?Hangi spor takımlarının kesin başarılı olduğunu söylemek biraz zor bir durum açıkçası. Çünkü dünyaya baktığımızda başarılı olan takımlar çok farklılık göstermektedir. Farklılık göstermesinin nedenleri o ülkenin bulunduğu coğrafi konumu, o branşa olan ilgi olarak ta gösterilebilir. Örneğin Amerika için konuşmamız gerekirse en başarılı takımlar hangi branş diye soracak olursak çok tereddütte kalırız takım oyunu olarak Amerika halkının dışında herkes NBA diyecektir şüphesiz. Ama şunu da bilmelisiniz ki Amerika da NBA kadar popüler olan Amerikan futbolu da var. O Amerikan futbolu ki final maçını yayınlamak adına astronomik rakamlardan söz edilmiştir. Sadece Amerikan futbolu değil, belki de çoğumuzun duymadığı rugby Amerikalılara göre popüler ve çoğuna göre de başarılı spor takımlarının bulunduğu bir spor branşıdır.

Hangi Spor Türünde Takımlar Başarılı

Ülkemizi ele alacak olursak futbol çok popüler bir spor olsa da başarılı olduğumuz söylenemez. Uzun yıllardır futbolda bir başarımız bulunmamaktadır. Ülkemizde takım olarak başarılı olduğumuz branş voleybol olarak görülmektedir. Her ne kadar futbol kadar ilgi görmemiş olsa da. Ama çoğu Avrupa ülkelerinde de başarılı olan takımlar genelde futbol takımlarıdır. Yine kuzey Avrupa ülkelerinde buz hokeyi takımları ön plana çıkmaktadır. Asya kıtasını ele aldığımızda ise daha çok takım olarak değil bireysel sporlarda üstünlük gösterdikleri görülmektedir.

Hangi Spor Türünde Takımlar Başarılıdır?Dünyada ve hatta ülkemizde de adını bilmediğimiz birçok takım oyunları da bulunmaktadır. Bunların başarılarını çok fazla duymamış olabilirsiniz. Çünkü her zaman olduğu gibi medyanın popüler sporlara daha çok ilgi göstermesi onların başarılarını bize aktarmamasından kaynaklanmaktadır. Onların başarılı olduğunu duymak ya o spora olan merakınızdan gelir ya da tesadüfen haberlerde bir kaç saniyelik haber yapılmasından kaynaklanır.

Başarılı takımları seçmek gerçekten zor bir durum. Zamana göre spor branşlarındaki başarılar el değiştirmekte. Hangi spor türünde takımlar başarılıdır? Sorusuna cevabımız değişkenlik gösterebilir. Bir kaç yıl futbol en başarılı spor türü olarak görünürken ondan sonra ki bir kaç yıl da basketbol olabilir ve belki de hiç duymadığımız branştaki başka bir spor takımı.