Klimalar Rahat Mekanlar İçindir

Yeni klima alacaklar, eskisini değiştirecekler, bunaltıcı yaz sıcaklarının serinleme cihazı olan klimaları alırken, dikkat edeceği hususlar vardır. Bu hususlar, klima alırken dikkat edilmesi gerekenler kategorisinde değerlendirilmelidir. Klima alımında tavsiyeleri uymak, en iyi seçim için önemlidir.

1- Satın alırken ve garanti şartlarında mağdur olmamak için, güvenilir servis elemanlarının tavsiyelerine göre hareket etmeliyiz.

2-Bu yetkililer, en iyi klima seçiminde sizlere yardım edecektir.

3- Büyük ortamlar için salon tipi, küçük ortamlar için split tipi klima tercih edin. Aksi halde büyük ortamlar için seçilen klimalar, küçük ortamlar için kullanılırsa, klima sık sık çalışır ve sık sık açılır, kapanır. Çok enerji harcar ve çok ses çıkarır. Büyük ortam için küçük klimalarda, soğutma ve ısıtma görevini yapamaz.

4- Enerji tüketimi en az olan yani A enerji olan klimalar tercih edilmelidir. EER-Enerji ya da COP performanslı ( içten dışa, dıştan içe enerji aktarımı ile ilgili) kat sayısı yüksek olmalıdır. Enerjinin yeterli verime ulaşması ile verimli çalışma gerçekleşir.

5- Yaz aylarında serinleten, kış aylarında da -15 dereceye kadar soğuğu kıran klima istiyorsanız, inverter klima tercih edilmelidir. % 44 enerji tasarrufu sağlanır. Kış aylarına iyi ısınamayanlar için ideal bir çözüm olabilir.

6- Nem alma klima özelliği olan klimalar, sıcaklığı düşürdüğü gibi, nem ayarı da yapar. Nemin fazla olduğu mekânlarda tercih edilebilir. Bu nedenle, klima tavsiyeleri kategorisinde nem ile ilgili durumlarda tercih edilebilir.

7-Filitre konusunda eski filtreler yerine, yeni filtreli klimalar tercih edilmelidir. Bu klima tavsiyeleri konusunda, filtre seçimi için önemlidir. Eski filtreler sadece toz ve poleni alır. Yeni filtreler ise, toz, polen ve havadaki alerjik partikülleri de alır. Bu nedenle yeni nesil filtreler, daha kapsamlı kullanılır.

8- Sağlıklı ortam için neo plasma tekniğine sahip olan klima tercih edilmelidir. Neo plasma klimaların filtreleri değişmez. Yeni teknoloji bu ürün, elektriği az harcar. Ekonomik bir cihazdır.

9- Sessiz olsun diyorsanız, konforlu olsun diyorsanız, inverter klima tercih edilmelidir. Gürültüden azami rahatsız olanlar için, inverter klima çeşitleri en uygun çeşit olabilir.

10-Ortamın sıcaklığına göre ayarlama yapabilen klimalar tercih edilmelidir. Bu klimalar, az elektrik harcar ve sıcaklığı iyi ayarlar.

11- Rüzgar esintisi isteyenler için, doğal rüzgar esintili otomatik havan yönlendirmeli klimaları tercih etmelidir.

12- Gece gündüz 24 saat kullanmak için, 24 saat çoklu ortam klimalar tercih edilmelidir.

13- A gazlı klima olan R 410 modeller tercih edilmelidir. Bu klima modelleri çevre dostudur. Bu şartlar içerisinde klima alırken dikkat edilmesi gerekenler iyi tespit edilmelidir.

En uygun fiyatlarla klimalar : https://www.fancoilburada.com